Przejdź do treści
Nauka dla biznesu
Sieć Regionalnych Obserwatoriów Specjalistycznych w Procesie Przedsiębiorczego Odkrywania w województwie śląskim
Usługi

Certyfikacja produktów IT

Zakres

Łukasiewicz-EMAG realizuje testy bezpieczeństwa produktów IT (tj. zarówno sprzęt jak i oprogramowanie) na zgodność z normą ISO 15408, tzw. Common Criteria, która jest ogólnie uznawaną na świecie formą certyfikacji produktów poświadczających skuteczność zadeklarowanych przez producenta form zabezpieczeń. Dzięki temu, możliwe jest zaufanie do wdrażanego produktu w krytycznych obszarach infrastruktury. Poza weryfikacją samego produktu, sprawdzany jest również obszar dokumentacji, projektowania i tworzenia danego produktu, co przekłada się na potwierdzenie stabilności zastosowanych zabezpieczeń. Jako alternatywę do normy ISO 15408 są lekkie schematy oceny bezpieczeństwa, które realizują zbliżoną weryfikację jak Common Criteria, jednak w uproszczony sposób, co przekłada się na szybszą ocenę czy dane rozwiązanie jest bezpieczne. Obie formy sprawdzenia bezpieczeństwa Łukasiewicz-EMAG jest w stanie zrealizować, dobierając właściwe rozwiązanie do indywidualnych potrzeb.

Korzyści

Weryfikacja bezpieczeństwa swojego lub obcego produktu, celem zdobycia certyfikacji, która przekłada się na wyższe zaufanie klientów lub upewnienie się co do jakości produktu i podjęcie decyzji o zastosowanie go we własnej organizacji.

Potencjalne zastosowanie rynkowe

Każdy producent urządzeń teleinformatycznych oraz organizacji wymagających wysokiego poziomu bezpieczeństwa, do której instalowane są nowe urządzenia teleinformatyczne.

Dane kontaktowe
Tagi